Pomocne biuro nieruchomości Szczecin cz.1

Przejdź do listy wpisów


Szczecin. Biuro nieruchomości zajmuje się szeroko pojętym pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. Pośredniczy w sprzedaży, kupnie i wynajmie nieruchomości. Czasami zdarzają się szczególni klienci poszukujący mieszkania z udogodnieniami. 

Biuro nieruchomości Szczecin 

...może pomóc zrealizować nawet najtrudniejsze zlecenie. Jednym z trudniejszych jest znalezienie mieszkania przystosowanego dla osób starszych lub niepełnosprawnych ruchowo. Doświadczeni agenci nieruchomości wiedzą, jakie kryteria powinno spełniać takie mieszkanie. W trakcie życia sytuacja zdrowotna lub osobista może ulec zmianie. Wówczas zmuszeni jesteśmy do zmiany miejsca zamieszkania. 

Mieszkanie, które dotychczas było naszym azylem staje się niemal pułapką. Zlokalizowane na wysokim piętrze, bez windy, bez szerokich drzwi, podjazdów może uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Miasto zmienia się pod względem architektonicznym, coraz więcej miejsc jest dostępnych dla osób z trudnościami w poruszaniu się. Komunikacja miejska posiada autobusy niskopodłogowe przeznaczone do przewożenia osób niepełnosprawnych ruchowo poruszających się na wózkach inwalidzkich. Centra handlowe, chodniki, baseny, teatry i kina umożliwiają korzystanie z nich bez pomocy osób trzecich.

Nieruchomości Szczecin

Jednak, aby było to możliwe mieszkanie nie może być pułapką i niemal więzieniem dla takiej osoby. W sytuacji, kiedy stan zdrowia uległ pogorszeniu, konieczne jest znalezienie nowego mieszkania. Biuro nieruchomości zna bieżące oferty i jest w stanie znaleźć ofertę spełniającą oczekiwania i potrzeby takiego klienta. Weźmie pod uwagę lokalizację mieszkania i dostęp do przystanków komunikacji miejskiej, na których zatrzymują się autobusy niskopodłogowe. 

Łatwe przemieszczanie się umożliwi aktywne korzystanie z miejsc dostępnych dla osób niepełnosprawnych. Może to znacznie poprawić ich jakość życia i spowodować większą mobilność i niezależność od pomocy innych. Biuro nieruchomości, które ma doświadczenie w poszukiwaniu takich ofert jest najlepszym sprzymierzeńcem. Szybkie znalezienie mieszkania spełniającego oczekiwania i kryteria osoby starszej lub niepełnosprawnej ruchowo może wpłynąć na poprawę jakości jej codziennego życia.