Nieruchomości Szczecin wiosenne porządki cz.3

Przejdź do listy wpisów

Drobne remonty i odświeżenie mieszkania powinno się przeprowadzać średnio co pół roku. Po zimie wiele osób rozpiera energia do działania. Dłuższy dzień, więcej słońca wpadającego do wnętrza sprawia, że markety budowlane pełne są osób, które chcą wyremontować swoje mieszkanie. Przemalować ściany, naprawić kran, zmienić kolor doniczek kwiatom stojącym na parapecie.

Agencja nieruchomości Szczecin

Moda stale zmienia się. Agenci nieruchomości pracujący długo w branży obserwują co kilka lat inną modę na wystrój mieszkania. Kiedyś boazerie na ścianach, potem panele, następnie tapety. W chwili obecnej modne są pomalowane na biało ściany. Wiele mieszkań ma wręcz sterylny wygląd. Białe meble, nieskazitelna podłoga. W takich mieszkaniach konieczne jest regularne sprzątanie, niezależnie od pory roku. Na co dzień trudno znaleźć wystarczająco dużo czasu na dokładne sprzątanie.

Podczas gruntownych porządków wykonuje się czynności, o których na co dzień się nie pamięta. Wiosna to bardzo dobry moment na przejrzenie książek w biblioteczce, uporządkowanie dokumentów, ubrań i zbędnych rzeczy nagromadzonych przez zimę. Na zakończenie warto zrobić porządek w kuchni, pozbyć się przeterminowanych produktów i poukładać w szafkach. Agenci nieruchomości zauważają, że dużo osób dba regularnie o swoje mieszkania. Moda na przestronne wnętrza powoduje, że nie zagracają ich zbędnymi meblami. Jeżeli ktoś zdecyduje się na wymianę mebli i są one jeszcze w dobrym stanie technicznym często oddają za darmo. Klient ma jedynie opłacić ich transport. Zmiana wystroju wnętrza co kilka lat jest doskonałym pomysłem.

Mieszkanie wówczas nie odstaje od mody, nadąża za nowoczesnymi trendami. Odwiedzający nie mają odczucia, że cofnęli się w czasie o 40 lat. Agenci nieruchomości z łatwością sprzedadzą takie mieszkanie. Nieruchomości niemodne i długo nie remontowane trudno sprzedać. Biuro nieruchomości oferuje je do sprzedaży ale nie ma nimi zainteresowania. Sprzedaż takiej nieruchomości może trwać wiele lat. Koszty generalnego remontu często zniechęcają właścicieli do jego kupna. Nakłady finansowe i czas na remont zniechęcają nowych nabywców. Dlatego warto mieszkanie remontować regularnie, małymi krokami aby poniesione koszty mieściły się w budżecie właścicieli nieruchomości.