Mieszkanie na sprzedaż Szczecin. Na parterze cz.2

Przejdź do listy wpisów

Mieszkanie na parterze może być bardzo wygodne podczas remontu. Wnoszenie płyt kartonowo-gipsowych, kafli i innych materiałów budowlanych na wyższe piętra może być bardzo męczące. Jeżeli zamówimy transport z wniesieniem koszty znacznie przewyższa wstępne kalkulacje i będę dużo wyższe niż gdybyśmy mieszkali na parterze.

Mieszkanie na sprzedaż Szczecin

Sklepy sprzedające meble, sprzęt AGD często odmawiają wnoszenia zakupionych towarów na wyższe piętra. Kupujący samodzielnie musi sobie zorganizować wniesienie sprzętów do mieszkania. Wynika to często z tego, że towar rozwozi sam kierowca pod wskazany adres na parter. Biura nieruchomości posiadają w swojej bazie różne mieszkania. Wiele z nich zlokalizowanych jest na parterze.

Często mają także atrakcyjną cenę sprzedaży lub wynajmu. Zła opinia na temat mieszkań na parterze powoduje, że pomimo atrakcyjnej ceny, bardzo ładnego wystroju, właścicielom trudniej je wynająć i sprzedać. Mieszkanie na parterze ma jednak wiele zalet. Pierwszą z nich opisaną w poprzednim artykule jest łatwość dotarcia do mieszkania. Bez barier architektonicznych osoby starsze lub poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą bez większych problemów dotrzeć do swojej nieruchomości.

Mieszkania na sprzedaż Szczecin

Mieszkanie na parterze doceni każdy, kto musi wnosić meble, materiały budowlane lub ciężkie zakupy. Osoba mieszkająca na parterze nie wie co znaczy wnoszenie ciężarów na wyższe piętra. Agenci nieruchomości wskazują na pozytywne strony mieszkania na parterze. Ze względu na to, że wielu klientów nie docenia zalet mieszkań zlokalizowanych na parterze kupujący, który doceni atuty takiego mieszkania ma zdecydowanie większy wybór.

Biura nieruchomości dysponują wieloma ciekawymi ofertami. W dobrej cenie możemy kupić mieszkanie bardzo ładnie wykończone i urządzone. Mieszkania w nowych inwestycjach posiadające specjalne podjazdy i windy mają dużo wyższe ceny niż mieszkania z rynku wtórnego. Agenci nieruchomości mogą znaleźć ciekawe oferty mieszkań na parterze na rynku wtórnym. Biura nieruchomości posiadają w swojej ofercie mieszkania gotowe od razu do zamieszkania. Nie ma potrzeby przeprowadzania w nich remontu.