Mieszkania na sprzedaż Szczecin. Nowe WT cz.2

Przejdź do listy wpisów

Rynek pierwotny czekają duże zmiany. Budynki, które już są w trakcie budowy zostaną wybudowane według starszych przepisów. Ich cena będzie przede wszystkim uzależniona od cen rynkowych i popytu. Nowe inwestycje będą musiały spełniać nowe standardy. Każda dodatkowa instalacja energooszczędna będzie generowała dodatkowe koszty.

Mieszkanie na sprzedaż Szczecin

Ceny nowych mieszkań znacznie wzrosną. Jeżeli planowałeś zakup mieszkania na rynku pierwotnym być może jest to ostania okazja. Nowe przepisy nie będą dotyczyły mieszkań z rynku wtórnego, chyba, że zostaną one zmodernizowane.  Znając rynek nieruchomości należy spodziewać się, że ich ceny także wzrosną. Najprawdopodobniej cena za metr kwadratowy będzie zbliżona do ceny mieszkań na rynku pierwotnym.

Obecnie obserwujemy taką tendencję. Mieszkania z rynku wtórnego nawet z wielkiej płyty nie są dużo tańsze niż nowe na rynku pierwotnym. Związane jest to z dużym popytem na mieszkania i nadal niewystarczającą ilością nowych inwestycji. Nowe przepisy mogą znacznie utrudnić zakup mieszkań  na rynku pierwotnym.  W porównaniu z mieszkaniami gotowymi, w których można zamieszkać od razu po ich kupieniu, nowe mieszkanie trzeba na początek wykończyć.

Najczęściej są one sprzedawana w stanie deweloperskim, co oznacza sporo pracy i kosztów aby doprowadzić je do  stanu możliwego do zamieszkania.   W biurach nieruchomości w ostatnim czasie wykupowane są niemal wszystkie mieszkania zarówno z rynku wtórnego jak i pierwotnego. Niskie oprocentowanie lokat i widoczny trend wzrostowy cen nieruchomości zachęca do inwestowania w mieszkania.

Mieszkania na sprzedaż Szczecin

Ekonomiści przewidują, że w najbliższym czasie w związku z coraz większymi trudnościami młodych osób z otrzymaniem kredytu hipotecznego wzrośnie rynek mieszkań na wynajem. Wzorem krajów zachodnich, w których w dużych miastach ceny mieszkań są nieosiągalne w Polsce może dojść do takiej samem sytuacji.

Mieszkańcy dużych miast wynajmują wyposażone mieszkania często przez  całe swoje życie. Pomimo coraz wyższych zarobków, dużej inflacji,  wzrost cen mieszkań może  spowodować, że będą mogli kupić je tylko najbardziej zamożni.