Mieszkania na sprzedaż Szczecin cz.2

Przejdź do listy wpisów

Biuro nieruchomości, które podejmuje się sprzedaży nieruchomości, która przez wiele miesięcy „wisiała” w Internecie musi ją potraktować jako zupełnie nową nieruchomość. Koniecznie trzeba zmienić wygląd oferty. Pośrednicy nieruchomości muszą przygotować nowe zdjęcia i szczegółowy opis. W celu wykonania dobrych fotografii mieszkanie należy odpowiednio przygotować. Nie mogą się tam znajdować niepotrzebne meble, ubrania lub inne przedmioty. Kierując się zasadą im mniej niepotrzebnych rzeczy na zdjęciach tym lepiej. Dobra sesja fotograficzna wymaga dużego zaangażowania i pracy.

Mieszkania na sprzedaż Szczecin

Właściciel mieszkania na sprzedaż lub domu wystawionego na sprzedaż musi być na to gotowy. Koniecznie musi współpracować z biurem nieruchomości. Po wielu miesiącach bezskutecznej sprzedaży powinien zaufać pośrednikom nieruchomości. Ich wiedza i doświadczenie oraz znajomość lokalnego rynku nieruchomości daje pewność, że transakcja przebiegnie w miarę szybko i bez większych komplikacji. Biuro nieruchomości ma swoich klientów, którzy od wielu miesięcy poszukują określonej nieruchomości.

Jeżeli oferta mieszkania na sprzedaż będzie pasowała do oczekiwać klientów, znajdujących się w bazie biura, może nastąpić szybka sprzedaż.

Dobrze przygotowana oferta mieszkania na sprzedaż opatrzona dobrymi zdjęciami i zachęcającym opisem znacznie przyspiesza transakcje w zakresie obrotu nieruchomościami.  Pośrednicy nieruchomości mogą także przygotować film z lokalu tj. wirtualny spacer. Obecnie większa część sprzedaży odbywa się on-line. Oferty przeglądają potencjalni klienci w Internecie. Oglądają wiele ofert, aby ostatecznie wybrać kilka spośród przedstawionych przez biuro nieruchomości.

Zadaniem biura nieruchomości jest odpowiednie dopasowanie ofert do oczekiwań klientów.

Profesjonalni pośrednicy nieruchomości uczciwie przedstawiają lokale. Wskazują na zalety danej nieruchomości. Jeżeli nieruchomość ma wady, a zapewne każda je ma,  pośrednik jest w stanie pokazać je obiektywnie, bez emocjonalnego zaangażowania. Kiedy nieruchomość znajduje się przy ruchliwej ulicy to zapewne będzie głośno. Jednak jeżeli klient poszukuje mieszkania blisko szkoły, na której mu zależy, wówczas zalety mogą zmniejszyć postrzeganie wad.

Nie ma złych i dobrych nieruchomości, mogą być jedynie niedopasowane do odpowiedniego klienta. Wszystko zależy jakie potrzeby i możliwości finansowe mają przyszli nabywcy mieszkania lub domu. Stan rodzinny i sposób spędzania wolnego czasu będą decydujące w ostatecznym podjęciu decyzji o zakupie konkretnej nieruchomości.