Mieszkania dla osób niepełnosprawnych w ofercie biur nieruchomości w Szczecinie

Przejdź do listy wpisów

W starszym budownictwie niemal każde mieszkanie ma przynależną do mieszkania piwnicę. W zależności od wielkości bloku mają one bardzo różną powierzchnię. Im wyższy blok tym najczęściej mniejsze pomieszczenie dodatkowe. W czteropiętrowych blokach najczęściej piwnice są nieco większe od tych, które przynależą do mieszkań w wieżowcach. Niezależnie od ich wielkości mieszkańcy najczęściej trzymają w nich rowery, przetwory, narzędzia lub inne rzadko używane bibeloty. Wbrew pozorom dodatkowe metry są atutem szczególnie w niewielkich mieszkaniach, kawalerkach lub dwupokojowych.

Atrakcyjne mieszkania  w biurach nieruchomości w Szczecinie

W biurach nieruchomości w Szczecinie klienci najczęściej pytają o balkon i pomieszczenie przynależne, takie jak piwnica lub komórka lokatorska. W nowym budownictwie nie wszystkie mieszkania mają taką dodatkową przestrzeń. Podczas ich zakupu traktowane są one najczęściej jako opcja, za którą trzeba dodatkowo zapłacić. Sprzedając mieszkanie z reguły trudno taką dodatkową powierzchnię doliczyć do metrażu mieszkania ale z pewnością jest ona dodatkowym atutem nieruchomości. Podobnie z miejscem postojowym. Szczególnie w centrum miasta gdzie zaparkowanie jest dość trudne, hala garażowa znajdująca się pod blokiem jest doskonałym rozwiązaniem.

W nowych blokach powyżej czerech pięter montowana jest najczęściej cichobieżna winda, którą dojedziemy bezpośrednio z hali garażowej na wyższe piętra. Noszenie zakupów, dzieci i wózków jest zdecydowanie łatwiejsze. Bloki, w których zastosowano przepisy dla osób niepełnosprawnych ułatwiają życie mieszkańcom. Dotyczy to zarówno młodszych jak i nieco starszych osób. Podjazdy, szerokie drzwi, korytarze i cichobieżne windy ułatwiają poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Wózkiem inwalidzkim można dojechać do każdego miejsca w bloku. Wszędzie zaprojektowano bowiem podjazdy i łatwy dostęp.

Oferty mieszkań bez barier w agencjach nieruchomości w Szczecinie

W biurach nieruchomości w Szczecinie trudno znaleźć wśród ofert w starszym budownictwie tak dobrze przygotowane mieszkania dla osób starszych i niepełnosprawnych. Jeżeli w bloku znajduje się winda najczęściej konieczne jest dojście do niej po dość stromych schodach. W latach 90-tych budowano wiele, jednak nie obowiązywały wówczas przepisy dotyczące budownictwa przyjaznego osobom niepełnosprawnym. Dlatego w wielu blokach istnieje wiele barier, które utrudniają poruszanie się. Spółdzielnie mieszkaniowe na prośbę starszych mieszkańców przeprowadzają remonty i o ile to jest możliwe dostosowują klatki schodowe dla osób niepełnosprawnych.