Małe mieszkania na rynku nieruchomości. Szczecin cz.1

Przejdź do listy wpisów

Zainteresowanie małymi mieszkaniami nadal nie słabnie. Coraz wyższa cena za metr kwadratowy powoduje, że klienci wybierają mieszkania mniejsze, na które mogą dostać kredyt hipoteczny.

Kryteria otrzymania kredytu są dość wysokie i trudno spełnić warunki banku. Dlatego często zamiast kupna większego mieszkania ostatecznie klienci decydują się na zakup nieco mniejszego. Powstają firmy projektowe, które pomagają urządzić niewielką przestrzeń w taki sposób, aby pomieszczenia były ustawne i optycznie większe.

Firmy profesjonalnie zajmujące się wystrojem wnętrz oferują swoje usługi kompleksowo. Pracownicy biura nieruchomości w Szczecinie coraz częściej oferują do sprzedaży mieszkania zaprojektowane przez profesjonalne firmy. Takie nieruchomości dobrze się sprzedają, klienci mogą od razu się do nich wprowadzić bez przeprowadzania dodatkowych remontów.

Biuro nieruchomości w Szczecinie oferuje takie mieszkania i z doświadczenia wie, że znikają one bardzo szybko z oferty. Są one bardzo dobrze przemyślane i w doskonałej kolorystyce. Mieszkania są urządzane zgodnie z obowiązującą modą, która co kilka lat się zmienia. Dlatego najlepiej mieszkanie urządzać neutralnie, bez mocnych charakterystycznych ozdób, w pastelowych jasnych kolorach.

Biuro nieruchomości Szczecin

Panele i kafle najczęściej są jasne, co daje w małych mieszkaniach poczucie większej przestrzeni. Ważnym aspektem w takiej małej nieruchomości jest położenie kuchni. W latach 80-tych niezależnie od wielkości mieszkania projektowano kuchnię, jako osobne pomieszczenie. Takie jej umieszczenie zabierało przestrzeń, ale dawało swobodę mieszkańcom, zwłaszcza, jeżeli w takim mieszkaniu żyli z dziećmi, które były już nieco starsze.

Ze względu na brak środków finansowych wiele rodzin nie mogło pozwolić sobie na zakup lub zamianę małego mieszkania na większe. Z czasem zaczęto postrzegać kuchnię, jako ważną część mieszkania i łączono ją z pokojem dziennym. Taki układ pomieszczenia sprawiał, że osoba pracująca w kuchni nie czuła się odosobniona od pozostałych domowników.