Biuro nieruchomości Szczecin w czasie pandemii cz.2

Przejdź do listy wpisów


Ze względu na rozwój pandemii, sytuacja gospodarcza w kraju jest coraz trudniejsza. Obniżenie stóp procentowych spowodowało, że nieopłacalne stało się trzymanie oszczędności na kontach bankowych. W przypadku osób, które mają spore oszczędności wzrosło zainteresowanie nowymi inwestycjami.

W gospodarce, w której trudno przewidzieć jak zmienią się przepisy prawa ryzykowne jest rozpoczynanie działalności gospodarczej. Inwestycja w rynek nieruchomości zawsze była opłacalna. W perspektywie długofalowej nieruchomości zawsze zyskiwały na wartości. Dlatego biura nieruchomości zauważyły większe zainteresowanie zakupem mieszkań i domów w celach inwestycyjnych.

Biuro nieruchomości Szczecin

Godnym uwagi jest fakt, że wiele gałęzi gospodarki przeżywa kryzys. Prawdopodobnie wiele firm zbankrutuje i nie znajdzie nowych sił na ponowne otworzenie firmy. Mimo pomocy państwa, wiele osób straci pracę. Zmiany zachodzące na rynku gospodarczym powodują, że wiele osób zastanawia się nad inwestowaniem swoich oszczędności. Szuka miejsc najmniej ryzykownych.  

W biurach nieruchomości pracują specjaliści z zakresu rynku nieruchomości. Obserwują rynek, widzą, co dzieje się na lokalnym rynku nieruchomości. Jakie inwestycje są w realizacji, jakie w planach a z jakich developerzy rezygnują. Wiedzą, jakie mieszkania sprzedają się szybko a jakie długo są w ofercie.

Nieruchomości Szczecin

Rynek nieruchomości w Szczecinie nadal się rozwija. Zapotrzebowanie na małe mieszkania nie słabnie. Mieszkania sprzedają się bardzo często w fazie projektu. Nowe inwestycje wykupowane są zanim jeszcze rozpocznie się budowa. Planując zakup mieszkania czasami trzeba dokonać pierwszych wpłat nawet kilka lat wcześniej. Świadczy to o dużym popycie na mieszkania.

Nowo budowane inwestycje proponują coraz wyższe ceny za metr kwadratowy. Specjaliści nie są w stanie przewidzieć, jaka jest górna granica tego trendu. W związku z tym, ceny mieszkań stale rosną. Ze względu na ograniczenia mieszkańcy Szczecina zrezygnowali z podróży, wizyt w restauracjach, teatrach i kinach.

Tym samym zaczęli mniej wydawać pieniędzy w takich miejscach. Lokaty stały się nieopłacalne, dlatego wielu szczecinian zaczęło interesować się zakupem mieszkania w celach inwestycyjnych.

Biura nieruchomości zauważyły, że jeżeli ktoś chce szybko zainwestować swoje środki finansowe, interesuje się mieszkaniami z rynku wtórnego. Zakup może nastąpić bardzo szybko. W przypadku zakupu za gotówkę transakcja może zostać zrealizowana w ciągu kilku tygodni.