Biuro nieruchomości Szczecin w czasie pandemii cz.1

Przejdź do listy wpisów


Rynek nieruchomości uzależniony jest od rozwoju gospodarczego kraju. Wszystko, co na nim się dzieje związane jest z zamożnością obywateli, budownictwem i innymi aspektami ekonomicznymi. Ekonomiści są w stanie przewidzieć zmiany zachodzące w gospodarce.

Jednak tym razem mamy do czynienia zupełnie z inną sytuacją. Zdecydowanie trudniejszą do przewidzenia, także przez specjalistów w tym zakresie. Pandemia zmieniła trendy w gospodarce, spowodowała, że wiele decyzji polityczno-administracyjnych jest podejmowanych z dnia na dzień. Dla inwestorów, przedsiębiorców i pracowników jest to bardzo niepewna sytuacja.

Niektóre branże w związku z pandemią bardzo się rozwinęły inne stoją na granicy bankructwa. Rada Polityki Pieniężnej tak bardzo obniżyła stopy procentowe, że lokaty stały się nieopłacalne. Coraz więcej ekonomistów mówi już o ujemnym oprocentowaniu lokat. Trudno przewidzieć, jakie decyzje zostaną przez polityków podjęte w ramach działań związanych z pandemią Covid-19.

Agencja nieruchomości Szczecin

Klienci biur nieruchomości są zaniepokojeni tym co dzieje się na rynku nieruchomości w Polsce i lokalnie w Szczecinie. Popyt na mieszkania nie maleje, ponieważ zakup mieszkania z reguły jest decyzją zaplanowaną dużo wcześniej. Tym bardziej, że banki wymagają od kupującego mieszkanie 20% wkładu własnego. Przy wysokich cenach mieszkań trwa to czasami kilka lat.

Obecna sytuacja nie ma jeszcze bezpośredniego wpływu na działanie biur nieruchomości w Szczecinie. Nadal zainteresowanie mieszkaniami jest bardzo duże. Agenci nieruchomości przygotowują oferty i prezentują lokale.

Nieruchomości Szczecin

Skorzystanie z usług biura nieruchomości wiąże się z dużą oszczędnością czasu. Początek nowego roku dla biur nieruchomości jest bardzo pracowity. Agenci nieruchomości pokazują klientom dużo mieszkań i dopinają transakcje sprzedaży z ubiegłego roku.

Prezentacje mieszkań odbywają się z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego. Klienci mogą być pewni, że cały proces sprzedaży jest bezpieczny zarówno dla klientów jak i właścicieli mieszkań. Biuro nieruchomości w Szczecinie na bieżąco wdraża wszystkie przepisy i obostrzenia związane z pandemią.